İstanbul İnternet Arıza Servisi

Modern dünyanın olmazlarından internet; geniş paylaşım alanı bakımından, zamandan tasarruf açısından insanların olmazsa olmazı konumuna gelmiştir.  İnternet kullanımını kısıtlayan en önemli faktör ise internet arızaları servis  modem kurulumu olmaktadır.

Sosyal ilişkilerde, iş, eğitim, kurumsal her pratiklik sağlayan internet arızalarının oluşma sebepleri,  giderilmesi, erişiminin rahatlıkla ve hızlı bir şekilde sağlanması, modem kurulumu için nelere dikkat edilmelidir birlikte bakalım.

Yakın İnternet arızaları oluşma sebepleri Başlıca

Evden işe her alanda kullanımı gün geçtikçe artan internet için önemli bir takım etkenler bulunmaktadır. Erişim kolaylığı, hız, İnternet modem kurulumu  kullanımı kolaylaştırıcı faktörler olsa da herhangi birisinde meydana gelebilecek arıza sistematik etkiye sahip olacaktır.

Başlıca İnternet Arızaları Kurulum Hizmetleri

İnternet data kablo arıza bakımı

Telefon kablo çekmesi sinyal test etme işleri

Modem kurulum işleri

Bilgisayar sistemli teknik arıza takibi ve kurulum

Her türlü internet alakalı arızalar için bizi 7-24 arayabilir veya servis taleb edebilirsiniz.

 İstanbul İnternet arızaları Ustası  dört sebepten ortaya çıkmaktadır:

 Uzman bilişim ustalar ile Bilgisayardan kaynaklı arızalar

 Apartman ve Bina içindeki kablolama ve elektrik akımına bağlı arızalar

 Tüm internet Sağlayıcı firmaların İnternet sağlayıcı firmanın servisine dayalı arızalar sorun giderme

Modem kaynaklı arızalar. Teknik arayüz modem kurulumu şifre değişimi,

Roater ve sinyal güçlendirici kurulum işlemi,

Bu dört kaynağa dayalı internet arızalarının önüne geçebilmek için ne tür önlemler alınmalıdır? İlk adım doğru ve en iyi internet sağlayıcısı seçimidir. Erişim hızının yüksek olması gerekmektedir. Hız destekleyici, deformasyon yaratmayacak, kalite standartlarına uygun kablolar kullanmaya özen gösterilmelidir.

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında tüm ilçeler için İnternet kurulumunun yapılacağı binanın elektrik donanımını oluşturan;  kablolamada ve elektrik panolarında sıkıntıya sebep olacak pürüzlerin olmaması gerekmektedir. Topraklamanın yapılmış olması, kablolarda aşınma, kopma gibi sorun teşkil edecek etkenlerin bulunmaması önem arz etmektedir. Bina içi elektrik sorunları internetin yavaşlamasına ya da bağlantının sık sık kopmasına neden olmaktadır. Bu durumları yaşamamak için öncelikle; elektrik, kurulum, kablolama konusunda uzman kadrodan oluşan elektrik, internet arıza sebebleri gideren servisten tesisatın kontrolü ve bakımı konusunda teknik destek alınmalıdır.

Anında hızlı servis hizmeti ile Modem kaynaklı arızalar ise yukarıda belirttiğimiz sebeplere dayalı olmaktadır. Bu sebeplerin dışında bazı faktörler de Roater modem kurulumu için doğru yapılmalıdır. O halde modem kurulumu nasıl yapılmalıdır?

Modem  Bağlantısı Teknik Kurulumu

Modem, internete gerek pc üzerinden gerekse mobil telefonlar üzerinden kısa sürede erişimi sağlamaktadır. Modem kurulumu basit ama özen gerektirir. Dikkatli kurulumu yapılmadığı takdirde internet erişiminde sorunlar ortaya çıkmaktadır. Kurulum için ilk adım doğru kablo seçimi ve bu kabloların cihazdaki yerlerine doğru takılmasıdır. Modem üzerinde doğru kurulduğunun sinyalini veren dört ışık kaynağı yer alır: elektrik bağlantısını gösteren güç kaynağı ışığı, internet bağlantısını gösteren DSL ışığı, kablosuz internet bağlantısını gösteren WLAN ışığı, bilgisayar ve modem arasındaki veri bağlantısını sağlayan Ethernet ışığı. Tüm ışıklar sabit ve kırmızı değilse internet erişimi yolunda seyrediyor demektir.

Fiber internet arıza sebebleri tüm operatörlerde aynıdır. Lan kablo ile modem ve bilgisayar arasındaki bağlantılar sağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifresi ile kurulum gerçekleştirilir.

Tüm kurulum adımları tamamlandıktan sonra herhangi bir zamanda internet arızası oluştuğu takdirde modem üzerinde sabit yanan bu dört ışığa bakılmalıdır. ADSL ışığı kırmızı ise internet sinyali modeme ulaşmıyordur. Bu durumda Uygun Fiyatlı Elektrikçi Ustası  giderimi için servis ile iletişime geçilmelidir.

Adsl Vdsl Fiber internet arızalarındaki yada Modem üzerinde sinyalin doğru verildiğini gösteren ışıklar ile ilgili bir sorun olmadığı durumlar da internet arızaları kapsamında yer almaktadır. Peki kurulum doğru, sinyaller sabit yanıyor ama internet erişimi yoksa sorunun kaynağı nedir ve ne yapılabilir? Bu durumda modem ve cihaz arasında bağlantı sorunu yaşanmaktadır. Bunun nedenleri ise ya kablolardan kaynaklıdır ya da cihazın ağ ayarında problem vardır. Kablolardan kaynaklı sorun için teknik destek sağlayıcı servis ile iletişime geçilmelidir. Ağ sorunu için ağ yapılandırma ayarı önerilir.

 Elektrik İnternet arızaları Bilişim Ustası konusunda size her türlü teknik desteği donanımlı ekibimiz ile 7/24 sağlamaktayız. Uzman ekibimiz, ilkeli ve prensip sahibi yaklaşımımız; sizin şikâyetleriniz, görüşleriniz ve önerileriniz ile her geçen gün gelişip büyümekteyiz.

İnternet arızaları roater ve sinyal güçlendirirci cihazlarda modem kurulumu konusunda her türlü teknik desteği kalite standartları çerçevesinde ve özverili çalışma ile size sunmaktayız. Bilgi ve servis almak için yada evinize servis çağırmak için hemen arayınız.

Phone icon
Hemen Ara
İletişim
WhatsApp icon
WhatsApp